Basketball - LNBM - Men's National Basketball League game between CSM Steaua Bucharest and U BT Cluj Napoca. December 2017

CSM Steaua București EximBank a pierdut primul meci din semifinale

CSM Steaua Eximbank București a pierdut, scor 89-79, primul meci al semifinalei Ligii Naționale de Baschet Masculin, disputat împotriva celor de la U BT Cluj Napoca.
Din tabăra CSM Steaua s-au remarcat Jermaine Jonte Flowers cu 19 puncte (4×3), o recuperare și 4 pase decisive, Iuri Fraseniuc cu 14 puncte (3×3) și Randal Alan Falker cu 11 puncte, 5 recuperări și 8 pase decisive.
U-BT Cluj conduce acum seria cu CSM Steaua și îi va mai primi încă o dată pe propriul parchet pe roș-albaștri. Partida a doua a seriei va avea loc luni, de la ora 20:00. Meciul va fi în direct pe Digi Sport 4.

_SKK2300

CSM Steaua trimite în decisiv seria cu Timișoara

CSM Steaua București a câștigat meciul patru al sfertului de finală cu BC Timișoara, scor 74-64, reușind astfel să egaleze la 2 seria și să aducă în capitală partida decisivă. Aceasta va avea loc luni.
Jonte Flowers a fost cel mai bun jucător al partidei cu 19 puncte,6 recuperări și 4 pase decisive. Marius Rukauskas a contabilizat 16 puncte, 3 recuperări și 3 pase decisive. Randal Falker a fost aproape de un triple-double, 9 puncte, 13 recuperări și 9 pase decisive.

BASCHET MASCULIN: U BT CLUJ - CSM STEAUA EXIMBANK, LIGA NATIONAL

Victorie la Cluj Napoca după două reprize de prelungiri!

După ce a reuşit o partidă foarte bună la Oradea, CSM Steaua a câștigat și meciul de la Cluj Napoca, scor 94-99 (21-32, 14-21, 21-13, 21-11, 17-22), după două reprize de prelungiri.

CSM Steaua EximBank a avut o primă repriză de excepție, în care a condus și la 22 de puncte, grație lui Marius Runkauskas, cel care, la pauză, avea 18 puncte și un procentaj impecabil de l 3 puncte: 6 din 6!
Clujul a revenit și a împins jocul spre două reprize suplimentare. CSM Steaua București EximBank avea totuși să se impună cu scorul de 99-94.

Marius Runkauskas a fost cel mai bun jucător al meciului cu 27 de puncte și 5 pase decisive. Dragan Zekovic a contribuit cu 17 puncte și 4 recuperări. Randal Falker a reușit un double-double cu 12 puncte și 15 recuperări, plus 5 pase decisive. Brandon Taylor a venit de pe bancă cu 12 puncte, 7 pase decisive și 3 recuperări.

30052215_10156113713996827_7630108704928753372_o

CSM Steaua EximBank învinge pe CSM CSU Oradea la o diferenţă de 14 puncte

CSM Steaua EximBank învinge pe CSM CSU Oradea cu scorul de 82-68 (21-11, 20-22, 14-23, 27-12).
De la CSM Steaua EximBank s-au remarcat: Marius Runkauskas cu 17 puncte (5×3), 3 recuperări și 3 pase decisive, Jermaine Jonte Flowers cu 15 puncte (4×3), 3 recuperări și o pasă decisivă și Brandon Taylor cu 13 puncte (1×3), 7 recuperări și 3 pase decisive.

21_56_0_313

BC SCM Timișoara învinge pe CSM Steaua București EximBank la o diferenţă de 12 puncte

BC SCM Timișoara a învins pe CSM Steaua București EximBank cu scorul de 78-66 (17-22, 21-15, 21-13, 19-16).
Pentru bucureșteni s-au remarcat Randal Alan Falker cu 16 puncte, 6 recuperări și 4 pase decisive, Marius Runkauskas cu 14 puncte (4×3), o recuperare și 3 pase decisive și Dragan Zekovic cu 10 puncte (1×3), 3 recuperări și o pasă decisivă.